Przy ul. Korczaka powstanie 500 mieszkań

Na południe od osiedla Andersa powstanie 500 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Dziś w katowickiej willi Goldsteinów podpisano umowę umożliwiającą realizację tej inwestycji pomiędzy Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego a spółką BGK Nieruchomości SA.

Na 6-hektarowej działce znajdującej się pomiędzy Burowcem a Borkami, w pobliżu wieży wodnej powstaną nowe mieszkania. Zagospodarowanie tego terenu jest przedmiotem II etapu konkursu na dom modelowy, ogłoszonego przez BGK Nieruchomości.

W ramach I etapu konkursu swoje pomysły na dom modelowy zaprezentowało 75 pracowni architektonicznych z całej Polski. 12 zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu pracuje obecnie nad szczegółowymi rozwiązaniami technicznymi dla katowickiej inwestycji. Zbudowanych zostanie około 500 mieszkań 2, 3 i 4-pokojowych. Poza budową samych lokali zostanie wykonana także droga dojazdowa oraz infrastruktura techniczna: wodociągowa, sanitarna i deszczowa.

Wstępny harmonogram zakłada uzyskanie pozwolenia na budowę w 2017 r., rozpoczęcie prac wiosną przyszłego roku, tak by inwestycja była gotowa na przełomie 2019/2020 roku. Inwestycja będzie prowadzona równolegle z projektem w Nikiszowcu na Mrówczej Górce.

Zgodnie z założeniami o mieszkania będą mogli ubiegać się wszyscy, z jednej strony będzie to okazja do napływu nowych mieszkańców do naszej dzielnicy, z drugiej będzie dawała nową możliwość lokalową dla obecnych Katowiczan. Szczegóły zasad ubiegania się o mieszkania są w fazie ustaleń, natomiast przewiduje się, że będą brane pod uwagę kryteria dochodowe, brak posiadanego innego lokalu mieszkalnego, ilość osób w gospodarstwie domowym. Adresatami programu będą osoby, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania, a jednocześnie wysokość ich zarobków wyklucza otrzymanie lokum np. od miasta. Preferowane będą rodziny, natomiast posiadanie potomstwa nie będzie warunkiem koniecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.