Projekt „Twój przodek w ulicznej galerii” w Szopienicach

4
5448
views

Od kilku tygodni przejeżdżając przez ulicę 1 Maja, możemy obejrzeć stare fotografie przedstawiające Katowiczan w oknach jednego z budynków. Wszystko dzięki projektowi artystyczno-społecznego „Mój przodek w ulicznej galerii”. Zdjęcia, które zdobią okna pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców miasta.

fot. KZGM
fot. KZGM

Spotkaliśmy się z przedstawicielami KZGM Katowice oraz  Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i rozpoczęliśmy współpracę.  Projekt „Twój przodek w ulicznej galerii” będzie miał swój finał również w Szopienicach. W oknach budynku przy ulicy Wiosny Ludów 5 zawisną fotografie przedstawiające mieszkańców Szopienic. Celem akcji jest ożywienie kamienicy, która do tej pory odstraszała swoim wyglądem.

wiosnyludow5

Do 25 sierpnia czekamy na stare zdjęcia z Szopienic i okolic. Skany fotografii można przesłać drogą mailową: redakcja@szopienice.org Podzielcie się z innymi mieszkańcami Katowic Waszymi rodzinnymi historiami uwiecznionymi na często zapomnianych fotografiach. Ten projekt to wspaniała okazja do zatrzymania się na chwilę w tym ruchliwym mieście i przypomnienia sobie o naszych bliskich, którzy tworzyli historię tego miasta.

Projekt ma charakter niekomercyjny.

4 KOMENTARZE

  1. Straszyła swoim wyglądem ponieważ miasto wyskoczyło z poronionym pomysłem stworzenia tu muzeum. Ludzi wysiedlono z wyremontowanych mieszkań najemców też apotem okazało się że tu nic nie będzie ! A teraz ruina i kto za ten remont teraz zaplaci? Sami sobie miasto robi syf.

  2. może by lepiej zrobić z tego mieszkania dla młodych ludzi i zlikwidować parę melin chyba bardziej przydatne niż późniejsze grafiti Ruchu na elewacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.