Images tagged "kosciol-katolicki-sw-jadwigi-kaplica-ogrojca"

no images were found

Skomentuj

komentarzy

0 thoughts on “Images tagged "kosciol-katolicki-sw-jadwigi-kaplica-ogrojca"

 1. Joanna Zielosko

  popieram goraco jestem ztąd od pokoleń, osoba znana mojej rodzinie ,poza tym bedeczynic starania aby równie sławna postać profesora Zygmunta Magnera z Szopienic wspólnie z Panem Hilarym doczekali sie izby pamięci …. pozdrawiam

  Reply
 2. Pingback: Nowy artykuł – huta Uthemann | Szopienice.ORG – Pozytywna strona Katowic

 3. krzysztof kuc

  Badania się odbyły i co dalej?. Prezydent i władze kierują się odrębnym sposobem postępowania, dwa lata na konsultacje to z pespektywy ludzkiej bardzo dużo czasu, z perspektywy kalendarza politycznego tylko układanka pod co 4 letnie wybory samorzadowe.
  Idea ożywienia Szopienic na bazie wybitnych osobowości urodzonych i wychowanych w Szopienicach – to najlepsza rekomendacja dla przyszłych pokoleń
  Więc po tej całej zawierusze czasowej może warto byloby zebrać się i napisać wspólny list z osobistymi podpisami do senatora Kazimierza aby jednak nie odpuszczał tego tematu – bo dzisiejsze animozje nie wystawią nam pozytywnej oceny w perspektywie upływającego czasu.
  Tylko lider danej społeczności może poprowadzić tak skomplikowany temat jak dziedzictwo Hilarego Krzysztofiaka wraca na szopienicką ziemię, tym bardziej że pani Krystyna jest wciąż otwarta na tą inicjatywę.
  Więc może napisać dwa listy do Kazimierza Kutza i pani Krystyny Miłotworskiej-Krzysztofiak i wystawić je w takim miejscu gdzie każdy kto jest za tą inicjatywą z imienia i nazwiska mógłby złożyć swój podpis, a następnie przesłać te listy do adresatów i zakończyć delikatne negocjacje badawcze.
  Czas gra tutaj ogromną rolę, aprezydent i władze miasta skonsultowały proceduduralnie wszystko co bylo do skosultowania
  NIE ZMARNUJMY SZANSY TRANSFORMACJI ŚWIADOMOŚCI przyszłych pokoleń
  z nadzieją

  krzysztof kuc

  Reply
 4. szopieniczanka

  napiszmy też list do Pana Kutza żeby nam monitoring zrobił na Szopienicach, śmiać mi się chce jak słyszę takich ludzi jak Pan

  Reply
 5. leprikon66

  Powinni podać nazwiska tych zwyrodnialców do opinii publicznej,ale i tak będziemy wiedzieli kto to zrobił.Nie będą mieli życia na Szopach.Groby moich bliskich nie zostały zniszczone ,na ich szczęście bo jakbym się dowiedział kto to zrobił to rękami już by się nie podcierali.

  Reply
 6. lucky

  na ulicy Przelotowej pomijając fakt że przez kilka miesięcy jeden pas ruchu był zamknięty mimo ze nic tam nie robiono to jak tylko położyli nowy asfalt to już za kilka dni go ryli bo trzeba było poprawić kanały, a szczytem drogowym jest ulica Westerplatte, obok księgarni na drodze jednokierunkowej gdzie nie można zawracać jest zakaz skrętu w prawo w ulice Brynicy a tuz za nim jest znak że dalej w lewo jest zakaz ruchu

  Reply
 7. mcadam

  czesc
  w mojej prywatnej opinii to przeplacona i gowniana wystawa. bylem tam dzisiaj (21-06-2013) o godzinie 16:30 i zastalem zamkniete drzwi. na drzwiach plakat z informacja, ze czynne codziennie od 16 do 19:00. zatem wystawa gowniana, bo dla mnie je nie bylo, a przeplacona, poniewaz dymalem specjalnie z rodzina z odleglego o kilkanascie kilometrow bytomia, spalajac pailwo nadaremnie. pozdrawiam mcadam

  Reply
 8. Pingback: Nowy artykuł: Pałacyk Prittwitz na Krakowskiej | Szopienice.ORG - Pozytywna strona Katowic

 9. jardcom

  Fajnie było by kupić kawałek historycznego miejsca w Szopienicach po hucie i uruchomić nowoczesny zakład do przerobu cynku …

  :-)

  Reply
 10. GM

  Jedną z tych osób wymienionych na tablicy był brat mojego dziadka, pamiętam jeszcze tą tablicę. Uważam , że tablica powinna być odbudowana, ponieważ jakby nie było jest to historia naszej miejscowości, a historii nie można dzielić na lepszą i gorszą, ludzie ci zginęli za swoja ojczyznę . Nadmienię jeszcze iż drugi brat zginął w powstaniu śląskim.

  Reply
 11. RICCOLE

  WYDZIERŻAWILI OBIEKT, NASTEPNIE SPECJALNIE Z PREMEDYTACJĄ DOPROWADZILI DO RUINY?? TERAZ KTOŚ Z
  OBEZNANY W SYTUACJI KUPUJE ZA ZŁOTÓWKE, I ROBI MILIONOWY INTERES, SKĄD MY TO ZNAMY?? AGENCJA OCHRONIARSKA TAK PILNOWAŁA ŻE POBLISKIE ZŁOMOWISKO Z MORAWY ZAROBIŁO NA TYM ZŁOTY INTERS??

  Reply
 12. biba

  Mam tylko nadzieje , że miasto wyegzekwuje od dzierżawcy by oddał budynek w takim stanie w jakim otrzymał a jeżeli nie to samo go doprowadzi do stanu pierwotnego , skoro nie dopilnowano go przed rozbiorem. Budynek mógł być siedzibą stowarzyszeń , emerytów , świetlic środowiskowych, tanich jadłodajni etc czego nam tak bardzo potrzeba w tym marazmie.Wstyd włodarze .

  Reply
 13. biba

  Mam nadzieje , że ta bezużyteczna masa byłej rady odejdzie na emeryturę , by ustąpić miejsca młodszym i jeszcze wierzącym w możliwość poprawienia warunków życia w tej dzielnicy.

  Reply
 14. Klaudia

  Szkoda, że nie można podpisać online.
  Wygodniej by też było w przychodni, albo w 47, ale biblioteka też nieźle ;>

  Reply
 15. Pingback: Michał Malina i Michał Bulsa naszymi kandydatami do rady dzielnicy Szopienice-Burowiec. Wybory już 23 marca (niedziela) | Szopienice.ORG - Pozytywna strona Katowic

 16. AGA Z SZOPIENIC

  Aż do osiągnięcia dorosłości byłam mieszkanką dzielnicy Piotrowice, teraz wróciłam do dzielnicy moich dziadków -do Szopienic. Ta dzielnica jest gorzej traktowana przez UM Katowice , jest zbyt daleko od pięknie wyremontowanej i wzorcowej dzielnicy Kostuchna w której mieszka oczywiście prez. Uszok . Kostuchna była jedną z pierwszych dzielnic w których zrobiono nową kanalizację , w Szopienicach zrobiono to ok. 15 lat później. Wybudowanie straży pożarnej było potrzebne ale nie można traktować tego jako inwestycję w dzielnicę. Najbardziej brakuje miejsc zabaw dla dzieci, szkoda że pan Jarząbek nie widział „placu zabaw” przy ulicy Zamenhofa. Chciałabym też wiedzieć ile miasto przeznacza na każdą z dzielnic i wtedy można by porównać różnice. Pan Uszok dba tylko o wyborców z dzielnic w okolicy jego zamieszkania. Szopienice to nie menele, prostaki i biedota, tu naprawdę fajnie się mieszka wszyscy się znają- to nie wielkie blokowiska , w których każdy jest obcy. Sąsiedzi sobie pomagają i naprawdę to nie jest nic dziwnego że sąsiad przyjdzie pożyczyć szklankę cukru lub mąki. Widać że nikomu na tej dzielnicy nie zależy.

  Reply
 17. biba

  Szanowni państwo’ bardzo proszę mi powiedzieć na co komu taka rada skoro ok 7 % uprawnionych głosowało i zapewne w większości rodziny i znajomi wybranych obecnie radnych.Myślę , że rada powinna zostać zlikwidowana co dobitnie pokazali wyborcy a obiekty po radzie powinny zająć stowarzyszenia , które zdecydowanie więcej robią dla tej dzielnicy i zdecydowanie lepiej orientują się w potrzebach mieszkańców a często nie mają się gdzie spotykać.

  Reply
  1. Ulyssaeir

   Już spieszę odpowiedzieć: Przez ostatnie 25 lat nawet nie zaczęliśmy uczyć samorządności i demokracji ani siebie, ani w szkołach. Mamy przed sobą 10 lat, zanim zaczniemy skutecznie przekazywać pozytywne doświadczenia demokracji przyszłym pokoleniom.

   Brak świadomości społecznej i edukacji tych 93% nie może stanowić żadnego argumentu za rozwiązaniem rady, skutkującego pozbawieniem możliwości działanai tych 7% mieszkańców czy nawet 15 członków nowej rady.

   Idąc za Pana logiką, musielibyśmy zlikwidować całość samorządu terytorialnego w Polsce, bo frekwencja w wyborach samorządowych wynosi tylko ok. 45%, przy czym we wschodnich dzielnicach Katowic ok. 35%. Dochodzenie do ok. 60% frekwencji wyborczej, przy której uruchamiają się samonaprawcze mechanizmy demokracji, zajmie przynajmniej kilka-kilkanaście lat. Lat pracy, nie oczekiwania na cud.

   Demokrację buduje się dekadami a nie pstryka palcami i ogłasza, że albo jest, albo jej nie ma. Dlatego rady dzielnic muszą powstawać i działać. Rownież dlatego, że słaba jest Rada Miasta Katowice – w praktyce silna pozycja Prezydenta nie przekłada się na szczególne stymulpwanie rozwoju miasta albo na zaadresowanie problemów społeczeństwa.

   W razie pytań zapraszam do dyskusji.

   Reply
 18. anika

  Wspomniane tu 7% to i tak nie jest zły wynik w porównaniu z innymi dzielnicami i frekwencją z poprzednich wyborów.
  Jak wyglądają nasze Szopienice – każdy wie…jeśli ta rada może w jakimkolwiek stopniu przyczynić się do poprawy tego stanu, dlaczego z niej rezygnować…
  Widać, że przynajmniej częściowo skład rady się zmienił…miejmy nadzieję, że nowe osoby wniosą tu wiele zapału i nowej energii pociągając do działania tych, którzy dostali się tylko poprzez „zasiedzenie”…
  Zamiast narzekać jak tu jest źle pomóżmy im podsuwając pomysły co zrobić żeby było lepiej, domagajmy się informacji o podejmowanych działaniach, otwartych dla mieszkańców sesji i uczestniczmy aktywnie w życiu dzielnicy…
  Nie kwestionuję absolutnie zasług działających tu stowarzyszeń, ale zamiast licytować się kto więcej, a kto mniej, może lepiej spróbować robić coś razem…
  Ktoś musi wreszcie zacząć dopominać się o te nasze Szopienice u włodarzy miasta, bo bez tego całkiem zmienimy się w miejskie slumsy, dzielnicę wyrzutków i marginesu społecznego Katowic – a tego przecież nie chcemy.
  Życzę jak najlepiej nowej radzie dzielnicy i mam szczerą nadzieję, że uda się wreszcie wprowadzić przedstawiciela Szopienic do rady miasta.

  Reply
 19. antyignorant

  Panie Michale, coz za ignorancja…Pisze pan o muralu, w takim razie ja sie pytam, gdzie informacja o tym kto jest autorem muralu ? Dzieki niemu powstaje to co powstaje, wiec szczytem niekompetencji jest jego pominiecie.

  Reply
  1. Michał Bulsa

   Cały tekst to informacja prasowa, otrzymana przez portal Szopienice.org od Muzeum Historii Katowic, tak więc uwagi co do treści należałby kierować pod ten adres. Co do autorstwa muralu – jest informacja (wytłuszczona): „Muzeum Historii Katowic oraz Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów zapraszają w sobotę 17 maja 2014 r. o godz. 16.00 do centrum Szopienic na uroczyste przekazanie katowiczanom muralu Marty Abramowicz i Vana oraz barwne rozpoczęcie Nocy Muzeów 2014″. Proszę na drugi raz czytać uważnie i nie zarzucać od razu niekompetencji ignorancji. Pozdrawiam!

   Reply
 20. aga

  Witam bedzie tez pokaz walk miedzy innymi BJJ, MMA, MAY TAY

  Reply
 21. Aleksandra Kopacz

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szopienic na Swap Party w VI LO
  im. J. Długosza. Akcję wspiera Centrum Aktywności Lokalnej w Szopienicach.

  Reply
 22. WIBA

  FIRMA EKO HARPOON REWITAL SLUZYLA JAKO PRALNIA BRUDNYCH PIENIEDZY PREZESEM BYL WOWCZAS CZLOWIEK Z WYROKAMI SADOWYMI MAREK K. ZA WIEDZA SWOICH PROTEKTOROW RZADZIL I KOSIL MILIONY ZLOTYCH NA ODPADACH CHEMICZNYCH I SMIECIACH JEDNE POWINNE TRAFIAC DO SPALARNI DRUGIE NA WYSYPISKA A TRAFIALY DO LASOW LUB TAM GDZIE BYLY JAKIES REKULTYWACJE TERENOW NP. ZAWIERCIE DZIWI NIEWIEDZA SLUZB I INSTYTUCJI ODPOWIEDZIALNYCH ZA KONTROLE W TEJ FIRMIE A DOWODY BYLY WSZEDZIE NAWET NA DRODZE DOJAZDOWEJ I TERENIE BYLEJ HUTY SZOPIENICE MOZE KTOS ZAINTERESUJE SIE TEZ ODPADAMI KTORE ZAKOPANO POD ZIEMIA KOLO TEJ FIRMY A BYLO TEGO SETKI TON A Z DRUGIEJ STRONY MOWILO SIE I MOWI O POTEZNYCH LAPOWKACH JAKIE BYLY DAWANE OSOBA KTORE KONTROLOWALY TA FIRME.

  Reply
 23. plat

  WITAM. moim zdaniem powino byc wiencej inwormaci o przebudowie naszego ronda i wiencej jakis ulotek. dzienki pozdro .

  Reply
 24. Henryk Mościbrodzki

  Tak po prawdzie, te śląskie permanentne biadolenie zaczyna mnie po prostu mierznąć! Czy na tym Śląsku są Ślązacy z przysłowiowymi jajami, którzy umieją coś więcej zrobić aniżeli tylko biadolić nad swoim losem!?

  Reply
 25. Pingback: Budżet Obywatelski: w czwartek 11 września debata na temat budżetu dla Szopienic i Burowca | Szopienice.ORG - Pozytywna strona Katowic

 26. Pingback: Budżet Obywatelski: w środę 10 września debata na temat budżetu dla Dąbrówki Małej | Szopienice.ORG - Pozytywna strona Katowic

 27. berek2

  Wspaniały czlowiek,moja matka oblożnie chora ,przez lata była pod jego opieką

  Reply
 28. Pingback: Wybrano wykonawcę przebudowy parku na Drugich Szopienicach | Szopienice.ORG - Pozytywna strona Katowic

 29. Mieszkaniec

  Zanim została złożona interpelacja p. Jerzego Dolinkiewicza, o przebudowę tego parku zwracało się Stowarzyszenie „Lepsze Jutro”. O zostały przyznane środki w budżecie na 2014 rok.

  Reply